Jak działa Uber? Jak zamówić Ubera?

Niemalże we wszystkich krajach taksówkarze protestują przeciwko Uberowi. Czymże jednak jest Uber? To alternatywa dla klasycznych taksówkarzy, za którymi często po prostu nie przepadamy. Trafiają się niemili, próbują nas oszukać, więc dobrze jest czasem zorientować się w konkurencji, czy aby nie oferuje bardziej wartościowych usług.

Sam Uber to aplikacja stworzona przez amerykańskie przedsiębiorstwo i jak pewnie większości wiadomo służy ona do zamawiania transportu samochodowego przez urządzenia mobilne, takie jak na przykład telefony. Usługa oferowana przez aplikację Uber dostępna jest w czterdziestu ośmiu państwach w ponad czterystu miastach. Również możemy z niej skorzystać w Polsce.

W swoim czasie było głośno o konflikcie na linii taksówkarze – kierowcy Ubera. I nie bez powodu. Panowie siedzący za kierownicą tradycyjnych taksówek mają w Uberze solidną konkurencję. Po pierwsze przemawia za nim powszechność i dostępność mobilna – dzięki aplikacji każdy jest w stanie zamówić takową usługę – oraz całkiem uczciwe i korzystne ceny, bowiem niekiedy nawet można trafić na różne promocje za przejazd.

Warto wspomnieć o tym, iż pracownicy Ubera to nie typowy kierowcy. Są oni zweryfikowanymi użytkownikami, których dodano do bazy kierowców. Dzięki temu, żeby pracować w Uberze nie trzeba mieć żadnych specjalnych kwalifikacji bądź uprawnień – oczywiście poza prawem jazdy, ubezpieczenia, dowodu rejestracyjnego oraz osobistego.

Aplikacja Uber w pobliżu pasażera wyszukuje pracownika z bazy kierowców i wysyła go na miejsce pobytu danego klienta. Obowiązkiem każdego kierowcy jest dowiezienie pasażera do celu. Zamówienie tej usługi jest naprawdę proste!

Zamawianie przejazdu

Kiedy kierowca przyjmie zamówienie, w aplikacji wyświetla się szacowany czas jego przyjazdu. Chwilę przed jego przybyciem aplikacja wyśle powiadomienie. Co więcej, aplikacja wyświetla także imię kierowcy, typ pojazdu oraz numer rejestracyjny danego samochodu. Wchodząc do auta warto sprawdzić, czy aby na pewno miejsce docelowe jest prawidłowo wpisane w aplikacji. Można również poinformować kierowcę o przewidywanej przez nas trasie. Kierowca używa swojej aplikacji, żeby potwierdzić wszystkie szczegóły dojazdu do naszego celu. Automatycznie nalicza się opłatę za przejazd. Indywidualne konto Uber jest obciążane zgodnie z wybranym sposobem płatności. W niektórych miastach dopuszcza się także płacenie gotówką, jednakże ta opcja nie jest dostępna na terenie naszego kraju. Po przejeździe aplikacja prosi o ocenę kierowcy. Kierowcy także są proszeni o ocenę pasażerów.

Uber jest wyposażony w wiele ułatwień, choćby możliwość zapisania miejsc, ważnych adresów, dzięki czemu można szybciej dotrzeć na miejsce. Można również sprawdzić cenę każdego przejazdu po wpisaniu miejsca docelowego. Co więcej, korzystając z Ubera ze znajomymi istnieje możliwość wyboru funkcji – Podziel opłatę. Oto kilka pozostałych, jakże przydatnych funkcji:

Funkcje

Reasumując, największymi zaletami Ubera są:

  • proste zamawianie,
  • sprawne i bezproblemowe płatności,
  • szybki odbiór przez kierowców.

Niewątpliwie Uber to doskonała alternatywa dla taksówkarzy. To opcja, która idzie wraz z duchem czasu i jest w stanie sprostać naszym oczekiwaniom. Zapewnia ona nie tylko wzajemny szacunek ze strony kierowcy i pasażera, ale także zaufanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *